Adalet Bakanlığı
SİTEMİZİ
HAYVANCILIK İŞKOLU

     Hayvancılık İşkolumuz 1962 yılında Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan verilen 225 adet büyükbaş hayvan ile faaliyete başlayan hayvancılık işkolmuzda büyük ve küçük hayvancılık işkolu faaliyeti yürütülmektedir.

     Hükümlülerin günümüz ve geleceğin teknolojisini kullanarak meslek öğrenmeleri için 260 başlık süt sağım ahırı Mayıs 2014 yılında tamamlanarak faaliyete geçirilmiştir. Ayrıca 10 dömümlük arazi üzerine 4 adet ahır, 1 adet sağımhane, 1 adet 100 başlık doğumhane, 1 adet revir, 1 adet 400 başlık buzağı ahırı, 1 adet 400 başlık besi damı, 1 adet 500 başlık düve ahırı, 3adet yem deposu ve 3 adet 15000 tonluk sılaj çukurundan oluşacak yeni projenin inşaasına Mayıs 2016 tarihinde başlanılmış olup inşaatı devam etmektedir.

     Kurumumuzdaki büyük ve küçükbaş hayvanlar, doğal besinlerle beslenmekte olup ihtiyaç olan kaba yem kurmumuzun kendi arazisinde yetiştilmekte ve 10.000 dönümlük arazimizde otlanmaktadır. Bu sebebledir ki süt ürünlerimiz en doğal ve en lezzetli hali ile sofralarınıza gelmektedr.

     Kurumumuzda başlatılan tüm bu yenilikler ve faaliyetler kurumumuzda cezalarını tamamlamakta olan hükümlülerin topluma kazandırma ve meslek edindirme projesi kapsamında olup Hayvancılık İşkolu adı altında 2 Veteriner, 1 hayvan Sağlık Teknikeri, 3 İnfaz ve Koruma Memuru eşliğinde 55 hükümlüye mesleki eğitim ve öğretim verilmektedir. Hayvancılık işkolumuzda tüm mesleki bilgi ve tecrübeler bu işkolumuzda çalışan hükümlülere aktarılarak bilgi ve beceri kazanarak meslek edinmeleri sağlanmaktadır.   

Facebook'ta Paylaş

Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu Hayvancılık İşkolu

Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından hazırlanmıştır. © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.